İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SAKARYA
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencilerimizle ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimleri ve AFAD Gönüllülüğü Semineri gerçekleştirildi. 19 Nisan 2018
foto
Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mütercim ve Tercümanlık bölümü ve Üniversite’nin çeşitli bölümlerinden öğrencilerimizin katılımıyla SAÜ konferans salonunda ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri ve AFAD Gönüllülüğü semineri düzenlendi.
[Devamı]
Sakarya KYK Sabahattin Zaim Öğrenci Yurduna 'Temel Afet Bilinci ve Yangın' Eğitimleri verildi. 19 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Türkiye ve AFAD Gönüllüğü projesi kapsamında Vatandaşlarımıza, Öğrencilerimize ve Kamu Kurumlarımıza yönelik ‘Afet Bilinci’ eğitimlerimiz İlimizde programlar ve yapılan protokoller kapsamında devam ediyor. AFAD Müdürlüğümüz ve Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile yapılan ‘Afet Risklerinin Azaltılması’ protokolu çerçevesinde Sakarya Sabahattin Zaim Öğrenci Yurdunda ‘Temel Afet Bilinci ve Yangın Eğitimleri’ gerçekleştirild.
[Devamı]
Geyve, Pamukova ve Hendek İlçe Müftülükleri Din Görevlilerine ve Vatandaşlarımıza ‘Afet Bilinci’ Eğitimleri verildi. 19 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Türkiye kapsamında AFAD Müdürlüğümüz ve Sakarya İl Müftülüğü ile yapılan 'Afetlerde Risk Azaltma Çalışmaları' protokolü çerçevesinde Vatandaşlarımıza ve Din Görevlilerimize yönelik ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimlerimiz ilimizde ve ilçelerimizde bulunan Camilerimizde ve İlçe Müftülüklerimizde programlar kapsamında devam ediyor.
[Devamı]
AFAD Çalışanlarımıza ve Gönüllülerimize İlk Yardım Eğitimleri verildi. 18 Nisan 2018
foto
Hizmet içi eğitim programı ve İlimizde yürütülen Gönüllü projemiz kapsamında AFAD Müdürlük Çalışanlarımıza ve Gönüllülerimize İlk Yardım eğitimleri verildi. 2 gün süren, sabah ve öğlen programı olmak üzere Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde Müdürlük Çalışanlarmıza ve AFAD Gönüllülerimize;
[Devamı]
Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Öğrencilerimize 'Temel Afet Bilinci' Eğitimleri verildi. 17 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Türkiye kapsamında Eğitimlerimizin diğer adresi bugün Arifiye İlçesi Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğrencilerimizle devam etti. Eğitim Şube Müdürümüz Nilüfer C. ve AFAD Eğitmenlerimiz tarafından öğrencilerimize afet öncesi, alınması gereken tedbirler, afetler sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı ve afetler sonrası neler yapılması gerektiği, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, aile afet planlarının nasıl olması gerektiği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri hakkında uygulamalı bilgiler verildikten sonra verilen bilgilerin mutlaka aileleri ile paylaşılmasını istenerek, eğitim sınıfta ufak tatbikat ve uygulamalar ile sona erdi....
[Devamı]
Serdivan Hacı Emine Oba İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencilerimize 'Temel Afet Bilinci' Eğitimleri verildi. 17 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Türkiye kapsamında İlimizde Öğrencilerimize yönelik 'Afet Bilinci' eğitimlerimiz okullarda programlar kapsamında devam ediyor. Eğitimlerle öğrenciler olası afet ve acil durumlarında neler yapılması gerektiğini öğrenerek, oluşabilecek afet ve acil durumlara karşı tedbirli ve bilinçli durumuna geçiyor.
[Devamı]
Sakarya KYK Öğrenci Yurdu Çalışanlarına ve Gönüllü Öğrencilerimize 'Afet Bilinci' Eğitimleri verildi. 16 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Türkiye ve AFAD Gönüllüğü projesi kapsamında Vatandaşlarımıza, Öğrencilerimize ve Kamu Kurumlarımıza yönelik ‘Afet Bilinci’ eğitimlerimiz İlimizde programlar ve yapılan protokoller kapsamında devam ediyor. AFAD Müdürlüğümüz ve Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile yapılan ‘Afet Risklerinin Azaltılması’ protokolu çerçevesinde Sakarya KYK Kız Öğrenci Yurdu Çalışanlarına ve Gönüllülerimize ‘Temel Afet Bilinci ve Yangın Eğitimleri’ verildi.
[Devamı]
Karasu İlçe Müftülüğü Din Görevlilerine ve Vatandaşlarımıza ‘Afet Bilinci’ Eğitimleri verildi. 16 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Türkiye kapsamında AFAD Müdürlüğümüz ve Sakarya İl Müftülüğü ile yapılan 'Afetlerde Risk Azaltma Çalışmaları' protokolü çerçevesinde Vatandaşlarımıza ve Din Görevlilerimize yönelik ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimlerimiz ilimizde ve ilçelerimizde bulunan Camilerimizde ve İlçe Müftülüklerimizde programlar kapsamında devam ediyor.
[Devamı]
Afet Çantası Nedir? Nasıl Hazırlanmalı? 12 Nisan 2018
foto
Deprem sonrası ilk 72 saatte, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir afet çantası sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir. Afetlerden hemen sonra ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerin bulunduğu bir Afet Çantanızın hazır ve ulaşılabilecek bir yerde olması önemlidir. Çanta, sorumlu olduğunuz kişi/kişiler (bebekler, yaşlılar, engelliler) ve varsa evcil hayvanlarınız için gerekli ihtiyaçları da içermelidir.
[Devamı]
Sakarya Nehrinde Kaybolan Vatandaşımızın Cansız bedenine ulaşıldı. 11 Nisan 2018
foto
Karasu İlçesi Adatepe Mevkiinde 02.04.2018 tarihinde traktörün Sakarya nehrine devrilmesi ve içerisinde bulunan vatandaşımızın kaybolması ile birlikte başlayan arama / kurtarma çalışmaları neticesinde kaybolan vatandaşımızın cansız bedenine bugün ulaşıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   5354555657