İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SAKARYA
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

O Kahraman Benim Projesi kapsamında bugün SAÜ Sağlık Hizmetleri MYO Öğrencilerimizleyiz. 19 Ekim 2017
foto
O Kahraman Benim Projesi kapsamında bugün Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerimizleyiz. AFAD Gönüllülerimizin katılımıyla kurduğumuz standta öğrencilerimizi bilgilendiriyor, AFAD gönüllüsü olmaya ve afet eğitimlerimize davet ediyoruz.
[Devamı]
Sakarya Büyükşehir SGM Engelsiz Hobi Kursu Öğrencileri ’ne ‘Afet Bilinci’ Eğitimi verildi. 18 Ekim 2017
foto
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Engelsiz Hobi Kursu Öğrencilerine ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimi verildi. AFAD Eğitmenlerimiz tarafından Sosyal Gelişim Merkezi Eğitim Salonunda gerçekleşen eğitimde öğrencilere; Olası afet durumlarında ve afet sonrasında neler yapılması gerektiği, afetler sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı ve çevremizde meydana gelen afet türleri animasyonlu sunum ve işaret dili videoları ile anlatılarak eğitim salonunda tahliye tatbikatı yapılarak sona erdi.
[Devamı]
‘O Kahraman Benim’ Projesi kapsamında bugün Sakarya Üniversitesi MYO Öğrencilerimizleyiz. 18 Ekim 2017
foto
O Kahraman Benim Projesi kapsamında İlimizde yürüttüğümüz faaliyetlerimiz bugün Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Kampüsünde devam ediyor. AFAD Gönüllülerimizin katılımıyla Gönüllü Birimimiz ‘O Kahraman Benim’ standında öğrencilerimizi afetler konusunda bilgilendirerek afet eğitimlerimize ve AFAD Gönüllüsü olmaya davet ediyor.
[Devamı]
Vali Yardımcılarımız Sn. Erdoğan Ülker ve Sn. Zeki Koçberber AFAD Müdürlüğümüzü ziyaret etti. 18 Ekim 2017
foto
Vali Yardımcılarımız Sn. Erdoğan Ülker ve Zeki Koçberber AFAD İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Vali Yardımcılarımıza Nazik ziyaretleri için Şükranlarımızı sunarız.
[Devamı]
Sakarya Enka Okulları ‘Arama Kurtarma Kulübü’ Öğrencilerimiz Deprem Konulu Fotoğraf Sergisi açtı. 18 Ekim 2017
foto
Sakarya AFAD olarak ‘O Kahraman Benim Projesi’ kapsamında ENKA Lisesinde kurmuş olduğumuz Arama ve Kurtarma Kulübü Öğrencilerimiz ile birlikte ‘Uluslararası Afetlerin Azaltılması’ günü münasebetiyle ENKA Okullarında farkındalık oluşturmak ve AFAD Gönüllülüğünü teşvik etmek amacıyla Kulüp Öğrencilerimiz ve AFAD Gönüllülerimiz tarafından Enka Okullarında Deprem Konulu Fotoğraf Sergisi açıldı. Sergide kulüp öğrencilerimiz okul öğrencilerini, velileri ve öğretmenleri afetler konusunda bilgilendirerek farkındalık oluşturdu.
[Devamı]
SASKİ Genel Müdürlüğü Çalışanlarına KBRN Eğitimleri verildi. 18 Ekim 2017
foto
Kamu, Kurum ve Kuruluşları kapsayan KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) eğitimlerimiz İlimizde devam ediyor. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Çalışanlarına KBRN eğitimleri verildi. AFAD KBRN Ekiplerimiz tarafından verilen eğitimlerde; ‘KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi’ ve ‘Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Planı Eğitimi’ konuları anlatıldı. KBRN farkındalık tatbikatı yapılarak eğitim sona erdi.
[Devamı]
Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimleri verildi. 18 Ekim 2017
foto
Afete Hazır Türkiye kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimlerimiz Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile devam etti. AFAD Eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; Afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, yangınlara ilk ve doğru müdahale teknikleri anlatılarak ‘olası bir depremde insanları çoğu zaman binaların ya da binalardaki eşyaların öldürdüğünü, binaların 2007 yılından öncemi? Yoksa sonra mı yapıldığına dikkat edilmesi gerektiği, 2007 yılından önce yapılmış ise mutlaka depreme dayanıklılık testinin yapılmasını ve güçlendirilmesi gerekliliği olanların ...
[Devamı]
'O Kahraman Benim' projesi kapsamında AFAD Gönüllülerimize Arama Kurtarma eğitimleri verildi. 17 Ekim 2017
foto
‘O Kahraman Benim’ projesi kapsamında Sakarya AFAD olarak İlimizde yürüttüğümüz projede gönüllü olarak başvuru yapan vatandaşlarımıza Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü eğitim alanlarında saha eğitimlerimiz devam ediyor.
[Devamı]
'13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü' kapsamında Sakarya Üniversitesi'ndeyiz. 13 Ekim 2017
foto
'13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü' dolayısıyla Sakarya Üniversitesinde Öğrencilerimizi bilgilendiriyor ve O Kahraman Benim Projesi kapsamında Gönüllü olmaya davet ediyoruz.
[Devamı]
Arifiye Kaymakamlığı Çalışanlarına ve İlçe Muhtarlarımıza ‘Afet Bilinci’ Eğitimleri verildi. 11 Ekim 2017
foto
‘Afete Hazır Türkiye’ projesi kapsamında Muhtarlarımıza yönelik ‘Afet Bilinci’ eğitimlerimiz Arifiye Kaymakamlığında devam etti. İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş ve Şube Müdürümüz Ömer Baran Cengiz tarafından verilen eğitime Arifiye Kaymakamlığı Çalışanları, Arifiye İlçe Muhtarları ve Azaları katıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3132333435