İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SAKARYA
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun. 26 Haziran 2017
foto
Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını en içten dileklerimizle tebrik eder, Milletimize, Ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne Barış, Huzur ve Bereket getirmesini Yüce Allah’tan temenni ederiz.
[Devamı]
TAMP Hizmet Grupları Toplantısı 23 Haziran 2017
foto
Sakarya Afet Müdahale planında bulunan 26 Hizmet Grubunda yer alan Kurumlarımızın temsilcileri, İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’ın başkanlığında toplandı. Toplantıda; Sakarya Afet Müdahale Planının daha etkin uygulanması, eksikliklerin tamamlanması, AYDES (Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi) veri girişlerinin düzenli bir şekilde girilmesi, AYDES’in daha aktif kullanılması ve yapılacak tatbikatlarla alakalı konular görüşüldü.
[Devamı]
Kocaali Kaymakamlığında 'TAMP Bilgilendirme Toplantısı' yapıldı. 22 Haziran 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Sakarya Afet Müdahale Planı (TAMP Sakarya) çerçevesinde ‘Bilgilendirme Toplantılarımız’ İlçe Kaymakamlıklarında ve Belediyelerde devam ediyor. Tüm İlçe Kaymakamlıklarında ve Belediyelerinde düzenlediğimiz TAMP Bilgilendirme Toplantısı Kocaali Kaymakamlığında devam etti. Toplantıya Kaymakamlık Çalışanları katıldı.
[Devamı]
Balaban Gıda Sanayi Çalışanlarına ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimleri verildi. 20 Haziran 2017
foto
Afete Hazır İşyeri kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimlerimiz devam etmektedir. Eğitimlerimiz Balaban Gıda Sanayi A.Ş Çalışanları ile devam etti. İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş ve AFAD Eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde Çalışanlara; Afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde görülen afet türleri, Afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, yangınlara ilk müdahale teknikleri ve ‘olası bir depremde insanları çoğu zaman binaların ya da binalardaki eşyaların zarar verdiğini, binaların Deprem Yönetmeliğine uygun olarak yapılıp yapılmadığını, 2007 yılından öncemi? Yoksa sonra mı yapıldığına dikkat edilmesi gerektiğini, 2007 yılından önce yapılmış ise mutlaka d...
[Devamı]
İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş TÜMSİAD Sakarya Şubesini ziyaret etti. 20 Haziran 2017
foto
İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) Sakarya Şubesi Başkanı Ahmet Ölmez ve Yönetim Üyelerini Ziyaret etti. Ziyarette; AFAD hakkında kısa bilgilendirme yapan İl Müdürümüz, Afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken iş ve işlemler, alınması gereken önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
[Devamı]
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Kurumumuzu ziyaret etti. 14 Haziran 2017
foto
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş yeni Müdürlük binamızı tanıtarak, AFAD ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler aktardı.
[Devamı]
AFAD ve BYEGM Arasında Medya Etkinliği İşbirliği Protokolü 12 Haziran 2017
foto
AFAD Başkanı Sn. M. Halis Bilden ve Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Sn. Mehmet Akarca’nın katılımlarıyla AFAD yerleşkesinde düzenlenen imza törenine iki kurumun ilgili bürokratları ve çok sayıda basın mensubu katıldı. İmzadan önce bir konuşma yapan AFAD Başkanı Sn. Bilden, AFAD’ın kendi alanında bir dünya markası haline geldiğini, arama-kurtarma ve acil durumlarda örnek gösterilen bir kurum olduğunu belirterek şöyle konuştu:
[Devamı]
Kaynarca Kaymakamlığında TAMP ‘Bilgilendirme Toplantısı’ yapıldı. 09 Haziran 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) esaslarına göre hazırlanan, Sakarya İl Afet Müdahale (TAMP-Sakarya) planında İlçe Kaymakamlıklarımıza düşen görevler, sorumluluklar ve işleyişi hakkında ‘TAMP Bilgilendirme Toplantıları’ devam ediyor.
[Devamı]
AFAD Gönüllüleri Eğitimlerini tamamlayarak Katılım Belgelerini aldılar. 08 Haziran 2017
foto
AFAD Başkanlığımızın ‘O Kahraman Benim’ projesi kapsamında İlimizde yürüttüğümüz proje çerçevesinde eğitimlerini tamamlayan AFAD Gönüllüleri Müdürlüğümüzde düzenlenen programda İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’tan katılım belgelerini aldılar.
[Devamı]
Karasu Kaymakamlığında ‘Bilgilendirme Toplantısı ve Afet Farkındalığı' eğitimi yapıldı. 02 Haziran 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Sakarya Afet Müdahale Planı (TAMP Sakarya) çerçevesinde Bilgilendirme Toplantılarımız İlçe Kaymakamlıklarında ve Belediyelerde devam ediyor. Karasu Kaymakamlığında ‘Bilgilendirme Toplantısı’ ve ‘Afet Farkındalığı’ eğitimi verildi. Eğitime İlçe Müdürleri ve Kaymakamlık Çalışanları katıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2223242526