İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SAKARYA
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. 17 Ağustos 2017
foto
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Unutmadık, unutmayacağız!
[Devamı]
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Şehitlerimizi 18. Yılında Rahmetle Andık. 17 Ağustos 2017
foto
17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 18. yıl dönümünde SİMDER (Sakarya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği) tarafından Sakarya Demokrasi Meydanında düzenlenen deprem Şehitlerimizi anma programına Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak iştirak ettik.
[Devamı]
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Anma programı kapsamında bugün Adapazarı Demokrasi Meydanındayız. 16 Ağustos 2017
foto
17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümünde İlimizde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kamu, Kurum ve STK’larımızın katılımı ile Adapazarı Kent Meydanında anma programı düzenlenmektedir. Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerimiz, AFAD Gönüllülerimiz, Sakarya BŞB İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri ve Arama Kurtarma STK’larımızın katılımıyla bugün Saat 17:00 ve gece 03:02 Saatlerinde Kent Meydanında Vatandaşlarımızı Bilgilendirme ve O Kahraman Benim AFAD Gönüllü Stantlarımıza davet ederek, Personelimiz ve Gönüllülerimiz ile birlikte deprem Şehitlerimizi dualar ile anacağız.
[Devamı]
AFAD Müdürlüğü Personelimiz ve Gönüllülerimiz İlk Yardım Eğitimleri alıyor. 15 Ağustos 2017
foto
15.08.2017 / Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Eğitmenleri tarafından AFAD Personelimizin ve AFAD Gönüllülerimizin katılımıyla kurumumuz toplantı salonunda ilk yardım eğitimleri devam ediyor. 2 gün boyunca sabah ve öğlen programı olmak üzere devam eden eğitimlerde; Genel ilk yardım bilgileri, hasta ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, bilinç bozukluklarında, kırık ve çıkıklarda, yanık ve donmalarda, zehirlenmelerde, ısırma ve sokmalarda ilk yardım ile hasta /yaralı taşıma teknikleri konularında programlar kapsamında Sağlık Müdürlüğü eğitmenlerinden önce teorik bilgiler alıyor, daha sonra uygulamalı eğitimler alarak ilk yardım durumlarında daha da hazırlıklı ve eğitimli durumuna geçiyor....
[Devamı]
Adapazarı Kaymakamlığı Çalışanlarına 'KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimleri’ verildi. 15 Ağustos 2017
foto
İlimizde Kamu, Kurum ve Kuruluşları kapsayan KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) eğitimlerimiz Adapazarı Kaymakamlığı Çalışanları ile devam etti. 15.08.2017 / Kimya Mühendisimiz Dr. Özge Aktaş P. tarafından verilen eğitimlerde; ‘KBRN Farkındalık, Şüpheli Posta Eğitimi’ ve ‘Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Planı Eğitimi’ konuları anlatıldı. KBRN farkındalık tatbikatı yapılarak eğitim sona erdi.
[Devamı]
O Kahraman Benim Projesi kapsamında ‘Yangınlara Müdahale Eğitimleri’ Bugün de devam etti. 15 Ağustos 2017
foto
İlimizde yürüttüğümüz ‘O Kahraman Benim’ projesi kapsamında gönüllü olan vatandaşlarımız için düzenlediğimiz eğitimler programlar kapsamında devam ediyor. 15.08.2017 / İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından dün verilen yangınlara müdahale eğitimleri bugün de farklı AFAD Gönüllü gruplarımızın katılımıyla devam etti.
[Devamı]
NTG Plastik AKT Ekibine Arama Kurtarma Eğitimleri verildi. 14 Ağustos 2017
foto
NTG Plastik Arama Kurtarma Ekibinden oluşan 16 kişilik Ekibe 'Doğal Afetlerde Arama Kurtarma Eğitimleri' verildi. Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğümüz eğitim alanlarında verilen eğitimlerde ekibe; Eğitim alanında bulunan eğitim parkurlarının tamamlanması, Enkaz alanında fiziki arama, güvenli yol oluşturma ve enkaz alanında farklı arama kurtarma cihaz ve makineleri kullanılarak, cihaz ve makinaların çalışma teknikleri ve hangi olaylara müdahalede kullanılması gerektiği, Ekiplere olası bir afet sırasında olay bölgesine intikali, konuşlanması ve müdahale etme teknikleri, düğüm çeşitleri, amaçlarına göre kullanılan düğümler, Yüksek yerlerden iniş tekniği, trafik kazasına müdahale teknikleri AFAD Eğitmenlerimizce uygulamalı olarak ekibe aktarıldı. Eğitimin sonunda tatbikatla...
[Devamı]
O Kahraman Benim Projesi kapsamında AFAD Gönüllüleri 'Yangınlara Müdahale Eğitimleri ’ne devam ediyor. 14 Ağustos 2017
foto
İlimizde yürüttüğümüz ‘O Kahraman Benim’ projesinde gönüllü olan vatandaşlarımız için düzenlediğimiz eğitimler devam ediyor. 14.08.2017 / Bu kapsamda ikincil bir afet olan yangınlara müdahale eğitimlerimiz Gönüllülerimizin katılımı ile kurumumuzda bugün de devam etti. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Gönüllülerimize 'Yangınlarla başa çıkabilme ve Yangınlara müdahale teknikleri' konularında teorik ve uygulamalı olarak eğitimler verildi.
[Devamı]
Sapanca Çatalkaya Vadisinde Kaybolan 23 Kişilik yürüyüş grubu bulundu. 13 Ağustos 2017
foto
12.08.2017 / Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezimize 155 Polis ekipleri tarafından gelen bilgiler doğrultusunda Sapanca İlçesi Çatalkaya Vadisi'nde dağ yürüyüşü (Trekking) yapmak için İstanbul'dan gelen 23 kişilik bir grubun kayıp olduğu bildirildi.
[Devamı]
Sapanca Kaymakamlığı Çalışanlarına KBRN Eğitimleri verildi. 11 Ağustos 2017
foto
İlimizde bulunan Kamu, Kurum ve Kuruluşları kapsayan KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) eğitimlerimiz devam ediyor. 11.08.2017 / Bugün eğitimlerimiz Sapanca Kaymakamlığı Çalışanları ile devam etti. AFAD KBRN Eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde; ‘KBRN Farkındalık, Şüpheli Posta Eğitimi’ ve ‘Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Planı Eğitimi’ konuları anlatıldı. Toplantı salonunda KBRN farkındalık tatbikatı yapılarak eğitim sona erdi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2728293031