İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SAKARYA
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Pamukova ve Ferizli'de görevli Öğretmenlerimize 'Afet Farkındalığı' Eğitimleri verildi. 19 Haziran 2018
foto
Afete Hazır Türkiye ve AFAD Gönüllülüğü projemiz kapsamında ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimlerimiz İlimizde devam ediyor. Pamukova ve Ferzli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği çerçevesinde okullarda görevli öğretmenlere ve okul müdürlerine ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimleri verildi.
[Devamı]
Ramazan Bayramı'nın bitmesiyle mesainin ilk gününde AFAD Çalışanlarımızla Bayramlaştık. 18 Haziran 2018
foto
Ramazan Bayramı'nın bitmesiyle mesainin ilk gününde İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, Şube Müdürlerimiz ve AFAD Çalışanlarımız kurumumuzda bayramlaştı. İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş; tüm AFAD Çalışanlarımızın ve ailelerinin tekrar bayramlarını tebrik ederek 'Birlikte nice afetsiz, sağlıklı, huzurlu bir yaşam ve bayramlar görmeyi temenni ederim' dedi.
[Devamı]
Geyve ve Sapanca Mevkii sınırlarında ormanlık alanda motoru ile uçuruma yuvarlanan vatandaş kurtarıldı. 17 Haziran 2018
foto
Geyve ve Sapanca Mevkii sınırlarında ormanlık alanda motoru ile uçuruma yuvarlanip yaralanan vatandaş AFAD Ekiplerimiz, Jandarma, 112 ve AKUT Kocaeli ekiplerimizin ortak çalışması ile bulunduğu alandan yaralı olarak kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
Bayramda 7 / 24 nöbet tutan AFAD Çalışanlarımızı nöbet yerlerinde ziyaret ederek bayramlaştık. 17 Haziran 2018
foto
İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş Bayramda 7 / 24 nöbet tutan Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Çalışanlarımızı bayramın 2. günü nöbet yerlerinde ziyaret ederek bayramlaştı.
[Devamı]
Ekiplerimiz Suriye Azez bölgesinde bulunan geçici barınma kamplarında İnsani Yardım ve Kilis İli Gümrük ve Sınır bölgelerinde KBRN görevlerine devam ediyor. 14 Haziran 2018
foto
AFAD Sakarya Ekiplerimiz Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızın görevlendirmesiyle Suriye Azez Bölgesinde bulunan geçici barınma kamplarında savaş mağduru Suriyeli mültecilere yönelik insani yardım faaliyetlerine ve Kilis İli gümrük ve sınır bölgelerinde oluşabilecek kimyasal tehditlere karşı KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) görevlerine devam ediyor.
[Devamı]
Erenler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Öğretmenlerine ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimleri verildi. 13 Haziran 2018
foto
Afete Hazır Türkiye ve AFAD Gönüllülüğü projemiz kapsamında ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimlerimiz İlimizde devam ediyor. Bu kapsamda eğitimlerimiz Erenler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Öğretmenleri ile devam etti. AFAD Eğitmenlerimiz tarafından gerçekleşen eğitimde katılımcılara; Afet ve Acil Durumlarında AFAD’ın görev ve sorumlulukları, Sakarya’nın afetselliği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, bireyler ve eğitimciler olarak afetlere karşı ne kadar bilgiliyiz ve ne gibi tedbirlerimizin önlemlerimizin olduğu, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri örnek ve uygulamalar ile aktarılarak mutlaka evlerde ...
[Devamı]
MHP Sakarya Mv. Adayı Mehmet Emin Kaba AFAD Müdürlüğümüzü ziyaret etti. 13 Haziran 2018
foto
MHP Sakarya Milletvekili Adayı Mehmet Emin Kaba İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette İlimizin afetselliği hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Nazik ziyaretleri için Mehmet Emin Kaba'ya teşekkür ederiz.
[Devamı]
Adapazarı Cengiz Topel İlkokulu Öğretmenlerine ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimleri verildi. 13 Haziran 2018
foto
Afete Hazır Türkiye ve AFAD Gönüllülüğü projemiz kapsamında ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimlerimiz İlimizde devam ediyor. Sakarya Cengiz Topel İlkokulu ile yapılan iş birliği çerçevesinde okulda görevli öğretmenlerimize ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimleri verildi.
[Devamı]
Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenlerine ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimleri verildi. 12 Haziran 2018
foto
Afete Hazır Türkiye ve AFAD Gönüllülüğü projemiz kapsamında ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimlerimiz İlimizde devam ediyor. Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği çerçevesinde okullarda görevli öğretmenlere ve okul müdürlerine ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimleri verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   5859606162