İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Engelli Vatandaşlarımıza Yönelik Eğitmen Eğitimi Başladı 15 Ekim 2018
foto
Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz ile Genç Gelişim ve Girişim Derneği ortaklığında 15-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Engelli vatandaşlarımıza yönelik Temel Afet bilinci "Eğitmen Eğitimi"Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı"Geçlik" merkezinde başladı.
[Devamı]
AFAD Başkanımız İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti 12 Ekim 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Başkan Yardımcımız Sn.Hamza Taşdelen, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze bağlı Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.
[Devamı]
Akyazı İlçesinde Uçurumdan düşerek Mahsur kalan vatandaşımız kurtarıldı. 06 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezimize gelen ihbarda; Akyazı ilçesi Dokurcun Mahallesi mevkiinde bir vatandaşımızın uçurumdan düşerek mahsur kaldığı bilgisi üzerine bölgeye 8 AFAD personelimiz 2 kurtarma aracı ile birlikte olay bölgesine sevk edildi. Bölgeye ulaşarak inceleme yapan ekiplerimiz halatla kurtarma sistemi kurarak İlçe İtfaiye ve Jandarma ekiplerimizin de desteğiyle yaralı vatandaşımıza ulaşarak 112 ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
İlimizde bulunan Camilerde Vatandaşlarımıza yönelik ‘Afet Bilinci’ Eğitimlerimiz bugün Arifiye İlçesi Yeşil Kubbeli Cami'nde devam etti. 05 Ekim 2018
foto
Afete Hazır Türkiye kapsamında AFAD Müdürlüğüz ve Sakarya İl Müftülüğü ile yapılan 'Afetlerde Risk Azaltma Çalışmaları' protokolü çerçevesinde Vatandaşlarımıza yönelik ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimlerimiz ilimizde ve ilçelerimizde bulunan Camilerimizde programlar kapsamında devam ediyor.
[Devamı]
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun. 04 Ekim 2018
foto
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun !
[Devamı]
AFAD Gönüllülerimize Afet ve Acil Durumlarda Haberleşme ve Muhabere Eğitimleri verildi. 03 Ekim 2018
foto
AFAD Gönüllülüğü Projemiz kapsamında AFAD Gönüllülerimize yönelik Afet ve Acil Durumlarda Haberleşme ve Muhabere Eğitimi kurumumuzda gerçekleşti. Amatör Telsiz Operatörü ve aynı zamanda AFAD Gönüllümüz Ahmet Memiş tarafından verilen eğitimlerde gönüllülerimize;
[Devamı]
Sn. Valimiz İrfan Balkanlıoğlu Kaynarca İlçesinde meydana gelen sel olayında bölgede incelemelerde bulunarak yapılan hasar tespit ve iyileştirme çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 02 Ekim 2018
foto
Sn. Valimiz İrfan Balkanlıoğlu Kaynarca İlçesinde meydana gelen sel olayında bölgede incelemelerde bulunarak yapılan hasar tespit ve iyileştirme çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Bölgede incelemeler yapan Sn. Valimize İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, Kaynarca Kaymakam V. Esengül Korkmaz Çiçekli, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş eşlik etti.
[Devamı]
Kaynarca İlçemizde meydana gelen sel ve su taşkını olayında kayıp, suda mahsur kalma ve hasar tespiti çalışmaları sona erdi. 30 Eylül 2018
foto
Kaynarca İlçemizde bu sabah meydana gelen sel ve su taşkını olayında bölgeye sevk edilen AFAD ekiplerimiz ve STK Gönüllü Arama Kurtarma S.A.B.A.H, Sakarya İHH, SAKE, HAKUT, SAKDER, SAKRAD, AFGD, TRAC ekiplerimiz yaptıkları arama kurtarma ve teyakkuz çalışmaları sona ererek kayıp ve mahsur kalma durumu ile karşılaşılmadı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve SASKİ ekipleri tarafından iyileştirme çalışmaları devam etmektedir.
[Devamı]
AFAD Ekiplerimiz Kaynarca İlçesinde gerçekleşen Sel durumunda teyakkuzda. 30 Eylül 2018
foto
Kaynarca İlçemizde meydana gelen sağanak yağışta İlçe merkezi girişinde Seyran Deresinin taşması, bazı ev ve işyerlerini su basmasına neden olmasıyla birlikte bölgeye AFAD ekiplerimiz ve STK GönüllüArama Kurtarma ekiplerimiz sevk edildi. Olay bölgesinde incelemeler yapan ekiplerimiz herhangi kayıp ve mahsur kalma durumu ile karşılaşmadı.
[Devamı]
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve beraberindeki heyet AFAD Müdürlüğümüzü ziyaret etti. 25 Eylül 2018
foto
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Meclis Üyeleri Alim Gül, Kemal Özten ve S.A.B.A.H Arama Kurtarma Derneği Başkanı İlhan Durgut İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’ı ziyaret etti. Ziyarette AFAD Müdürlüğümüzü gezen heyet ile Afet ve Acil Durumlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunularak özellikle afetler öncesi hazırlık çalışmalarında Akyazı ilçesi ve Akyazı Belediyesi ile neler yapabileceğimiz hakkında konular görüşüldü.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   6364656667