İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenlerine ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimleri verildi. 12 Haziran 2018

Afete Hazır Türkiye ve AFAD Gönüllülüğü projemiz kapsamında ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimlerimiz İlimizde devam ediyor. Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği çerçevesinde okullarda görevli öğretmenlere ve okul müdürlerine ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimleri verildi.

İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş tarafından gerçekleşen eğitimde katılımcılara; Afet ve Acil Durumlarında AFAD’ın görev ve sorumlulukları, Sakarya’nın afetselliği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, bireyler ve eğitimciler olarak afetlere karşı ne kadar bilgiliyiz ve ne gibi tedbirlerimizin önlemlerimizin olduğu, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri örnek ve uygulamalar ile aktarılarak, İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş; mutlaka evlerinizde yangın tüpü, afet çantası ve eşyalarında sabitlenmesi gerektiği vurgusunda bulundu.

Öğretmenlerimize İlimizin geçmişte yaşadığı afet olaylarının ve afetlere karşı neler yapabileceğimizin proje derslerinde öğrencilerimize anlatılması ve velilerle yapılan toplantılarda afet konularında aldıkları eğitimlerle ailelerine alınabilecek tedbirlerden ve önlemlerden bahsedilmesi istenerek kutsal mesleklerinde afet ve acil durum eğitimlerinde öğrenci ve veliler arasında bir köprü olunması istenildi.

Eğitim sonunda AFAD Gönüllülüğü projemiz katılımcılara anlatılarak gönüllülük kapsamında gerçekleşen eğitimlerimizde ortak projeler ile neler yapabileceğimiz konuşularak Okul Müdürümüz ve Öğretmenlerimiz AFAD Gönüllümüz oldu.

Eğitimlerimize katılan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürlerine, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.