İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Geyve Ortaokulu ve Geyve Ali Fuat Paşa İlk ve Ortaokulu Öğrencilerine 'Temel Afet Bilinci' eğitimleri verildi. 15 Mayıs 2018

Afete Hazır Türkiye kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimlerimiz Geyve Ortaokulu ve Geyve Ali Fuat Paşa İlk ve Ortaokulu Öğrencileri ile devam etti.

AFAD Eğitmenlerimiz tarafından öğrencilerimize afet öncesi alınması gereken tedbirler, afetler sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı  ve afetler sonrası neler yapılması gerektiği, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, aile afet planlarının nasıl olması gerektiği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri hakkında teorik ve uygulamalı bilgiler verildikten sonra verilen bilgilerin mutlaka aileleri ile paylaşılması istenerek, eğitim sınıfta ufak tatbikat ve uygulamalar ile sona erdi.

Eğitimlerimize ilgi ve alaka ile katılarak afet ve acil durumlar konusunda bilinçlenerek neler yapması gerektiğini öğrenen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.