İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Serdivan Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerine ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimleri devam ediyor. 13 Mart 2018

Afete Hazır Türkiye kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimlerimiz devam ediyor. Serdivan Belediyesi ile yapılan iş birliği çerçevesinde Serdivan Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri verildi.

İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş ve AFAD Eğitmenlerimiz tarafından günlük programlar çerçevesinde gerçekleşen eğitimlerde katılımcılara; İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afetlerde ilk 72 saat, olası afet ve acil durumlar öncesi, sonrası neler yapılması gerektiği ve afetler sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, bireyler olarak afetlere ne kadar hazırlıklıyız, her an hazırlıklı durumunda olması gereken afet çantasında neler olması gerektiği, binalarımızın 2007 yılından önce mi yapıldığı, eğer önce yapıldıysa mutlaka deprem dayanıklılık testinin yapılması, evlerimizde bulunan eşyaların mutlaka sabitlenmesi gerektiği, bireyler olarak olası afet ve acil durumlara karşı aile afet planının yapılması gerektiği katılımcılara aktarılarak, yaşam çevremizde meydana gelebilecek yangınlara müdahale teknikleri ve her evde mutlaka yangın tüpünün bulunmasının önemli olduğu kursiyerlere örnek ve uygulamalar ile anlatıldı.

Eğitim sonunda katılımcılara O Kahraman Benim projesi kapsamında AFAD Gönüllüğü sistemi anlatılarak, kursiyerler proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz eğitimlere davet edilerek AFAD Gönüllümüz oldular.

Eğitimlere katılarak ilgi ve alaka gösteren kursiyerlere, kurs eğitmenlerine ve halk eğitim merkezi müdürü Cengiz Kıyak'a teşekkür ederiz.