İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Afete Hazır Türkiye kapsamında 'Afet Bilinci' eğitimlerimiz İlimizde devam ediyor. Eğitimlerimiz Mehmet Nuri İlkokulu öğrencilerimizle devam etti. 13 Mart 2018

Afete Hazır Türkiye kapsamında İlimizde Vatandaşlarımıza ve Öğrencilerimize yönelik 'Afet Bilinci' eğitimlerimiz devam ediyor. Eğitimlerle vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz ülkemizin kaçınılmazı olan afetler konusunda bilglendirmeye ve bilinçlendirmeye devam ediyoruz.

Eğitimlerimiz Adapazarı Mehmet Nuri İlkokulu öğrencileri ile devam etti. AFAD Eğitmenlerimiz tarafından Öğrencilerimize afet öncesi, sırası ve sonrası alınması gereken tedbirleri, hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afet çantasının önemi ve çantada neler olması gerektiği, aile afet planlarının nasıl olması gerektiği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri hakkında uygulamalı bilgiler verildikten verilen bilgilerin mutlaka aileleri ile paylaşılmasını isteyerek eğitim sınıfta ufak tatbikat ve uygulamalr ile sona erdi.