İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

O Kahraman Benim Projesi kapsamında düzenlediğimiz 'Afet Farkındalığı' etkinliklerimiz Sakarya Teksen Koleji Öğrencileri ile devam etti. 12 Şubat 2018

Afet Bilinci etkinlikleri kapsamında öğrenciler ve öğretmenler afetlere karşı neler yapılmasını ve ne gibi tedbirler almasını öğrenerek, O Kahraman Benim standımızda eğitimlerimiz ve AFAD gönüllülüğü hakkında bilgiler alıyorlar.

Eğitimlerimiz Sakarya Teksen Koleji öğrencileri ile devam etti. AFAD Eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; Afet ve Acil Durumlarında AFAD’ın görev ve sorumlulukları, Sakarya’nın afetselliği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afetlere karşı ne kadar bilgiliyiz, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, afet çantasının önemi, içinde neler olması gerektiği ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri örnek ve uygulamalar ile öğrencilere aktarılarak, öğrencilerin ailelerinden mutlaka evdeki eşyaların sabitlenmelerini istemeleri, olası afet durumlarına karşı aileleri ile birlikte aile afet planlarını oluşturmalarını, binalarımızın deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığını aileleri tarafından araştırılıp bir an önce tedbirli olmaları gerektiği öğrencilere anlatıldı.

Eğitim sonunda O Kahraman Benim Gönüllü standımızda öğrencilere ve öğretmenlere proje kapsamında gerçekleşen eğitimler ve afetlere karşı bilinçlendirme etkinlikleri hakkında bilgiler verilerek AFAD Gönüllü kaydı yapıldı.