İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

O Kahraman Benim kapsamında ‘Afet Farkındalığı’ Eğitimlerimiz bugün Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri ile devam etti. 09 Şubat 2018

Afete Hazır Türkiye Projesi ve O Kahraman Benim projesi kapsamında ‘Afet Bilinci, Afet Farkındalığı ve Gönüllü eğitimlerimiz yarıyıl tatilinin bitmesiyle birlikte İlimizde bulunan okullarda bu hafta hız kesmeden devam etti.

Bugün Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerimizle birlikte eğitimlerimize devam ettik. İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş ve AFAD Eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; 'Afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, Afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği ve yangınlara ilk müdahale teknikleri anlatılarak öğrencilerin ailelerinden mutlaka evdeki eşyaların sabitlenmelerini istemesi gerektiğini, binalarımızın deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığını aileleri tarafından araştırılıp bir an önce tedbirli olmaları gerektiği aktarıldı.

Eğitimlerimize ilgi ve alaka ile katılan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okul yönetimine teşekkür ederiz.