İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

O Kahraman Benim kapsamında 'Afet Bilinci' etkinliklerimiz Sakarya Şahin Okulları Öğrencileri ile devam etti. 05 Ocak 2018

O Kahraman Benim Projesi kapsamında İlimizde bulunan Okullarda 'Afet Bilinci' etkinliklerimiz devam ediyor.

Afet Bilinci etkinlikleri kapsamında öğrenciler ve öğretmenler afetlere karşı neler yapılmasını ve ne gibi tedbirler almasını öğrenerek, O Kahraman Benim standımızda eğitimlerimiz ve AFAD gönüllülüğü hakkında bilgiler alıyorlar.

Eğitimlerimiz Sakarya Şahin Okulları Lise öğrencileri ile devam etti. AFAD Eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; Afet ve Acil Durumlarında AFAD’ın görev ve sorumlulukları, Sakarya’nın afetselliği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afetlere karşı ne kadar bilgiliyiz, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, afet çantasının önemi, içinde neler olması gerektiği ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri örnek ve uygulamalar ile öğrencilere aktarıldı.

Eğitim sonunda O Kahraman Benim Gönüllü standımızda öğrencilere ve öğretmenlere proje kapsamında gerçekleşen eğitimler ve afetlere karşı bilinçlendirme etkinlikleri hakkında bilgiler verilerek AFAD Gönüllü kaydı yapılarak, okul yönetimi ile birlikte afet farkındalığı projeleri ve arama kurtarma kulübü kurma kararı alındı.