İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

‘Afet Eğitimi Hazırlık Günü’ kapsamında Adapazarı Atatürk İlkokulu’nda Afet Bilinci oluşturma etkinliği düzenlendi. 14 Kasım 2017

‘Afet Eğitimi Hazırlık Günü’ kapsamında AFAD Müdürlüğümüz tarafından Adapazarı Atatürk İlkokulu’nda öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yönelik ‘Afet Bilinci’ oluşturma etkinliği düzenlendi.

İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, Okul Müdürü Müdür Turan, AFAD Arama Kurtarma Eğitmenlerimiz ve AFAD Gönüllülerimizin katıldığı etkinlikte öğrencilere, öğretmenlere ve velilere okulda kurduğumuz AFAD standında; AFAD’ın tanımı, arama kurtarma araç ve malzemelerinin tanıtımı, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afetlere karşı nasıl hazırlıklar yapmalıyız, olası afet anında doğru davranış modellerinin neler olduğu, bulunduğumuz ortamda ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri ve afet anında hazır bulunması gereken afet çantasında neler olması gerektiği öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize aktarıldı.

Gönüllülerimiz tarafından kurulan AFAD standımızda öğrencilere ve velilerimize AFAD eğitim materyalleri, DASK materyal, kumbara ve kalemleri dağıtıldı.

Bu etkinlik esnasında Atatürk ilkokulu öğretmeni Vildan Soyhan hanımın organize ettiği ve Suriye’nin Azez bölgesine göndermek üzere velilerin yardımıyla toplanan battaniyeler AFAD İl müdürlüğümüze teslim edildi.

Afet Bilinci oluşturma etkinliğimize katılan Okul Müdürü Müdür Turan’a, Öğrencilerimize, Öğretmen Vildan Soykan’a, Öğretmenlerimize ve Velilerimize teşekkür ederiz.