İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş SAÜ ’de düzenlenen ‘Deprem Afet Farkındalığı ve Afet Bilinci Oluşturma’ Seminerine katıldı. 12 Kasım 2017

Sakarya Üniversitesi Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Deprem Afet Farkındalığı ve Afet Bilinci Oluşturma Semineri" düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen seminere İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, SAÜ Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Murat Utkucu, SAÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Adil Altundal, SAÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Levent Gülen ve SAÜ Öğrencileri katıldı.

İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrencilere; Afet ve Acil Durumlarında AFAD’ın görev ve sorumlulukları, Sakarya’nın afetselliği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afetlere karşı ne gibi tedbirlerimizin ve önlemlerimizin olduğu, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, Afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği örnek ve uygulamalar ile aktardı. Öğrencilere; ‘O Kahraman Benim gönüllü projesi kapsamında yaptığımız çalışmalarda çok iyi dönüşler alıyoruz. Proje kapsamında ilgili kamu kurumlarımız ile yaptığımız protokoller çerçevesinde gönüllümüz olan vatandaşlarımıza ücretsiz ve uygulamalı ‘Afet Bilinci, İlk Yardım Eğitimi, Yangınlara Müdahale Teknikleri ve Arama Kurtarma eğitimleri vererek olası afet ve acil durumlarda bilinçli, hazırlıklı ve çevresini de bilinçlendiren bir toplum olmayı hedefliyoruz, Öğrencilerimizi AFAD Gönüllümüz olmaya davet ediyorum’ dedi.