İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

AFAD Gönüllüleri Eğitimlerini tamamlayarak Katılım Belgelerini aldılar. 08 Haziran 2017

AFAD Başkanlığımızın ‘O Kahraman Benim’ projesi kapsamında İlimizde yürüttüğümüz proje çerçevesinde eğitimlerini tamamlayan AFAD Gönüllüleri Müdürlüğümüzde düzenlenen programda İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’tan katılım belgelerini aldılar.

AFAD Gönüllüleri; Temel Afet Bilinci eğitimleri, İlk Yardım eğitimi,  Yangınlara Müdahale teknikleri eğitimleri ve son olarak Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğümüzde ‘Hafif Arama Kurtarma Eğitimleri’ olmak üzere 4 aşamalı bir eğitimden geçmektedirler.

Gönüllüler; almış oldukları bu eğitimlerle olası bir afette önce kendilerini, yakın çevrelerini ve afetten zarar gören insanları kurtarmak için bilinçli bir şekilde müdahale görevi yapacaklardır.

Eğitimleri başarı ile tamamlayıp katılım belgelerini alan gönüllüler; ‘Bizim daha önce AFAD gibi önemli bir kurumdan haberimiz yoktu, Afet konusunda duyarlılığımız ve bilgimiz yeterli değildi. Bu eğitimler sayesinde çok şey öğrendik, başta ‘AFAD İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş olmak üzere AFAD eğitmenlerine, İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenlerine, Sakarya BŞB İtfaiye Daire Başkanlığı eğitmenlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz’ dedi.

AFAD olarak eğitime katılarak Gönüllümüz olan Vatandaşlarımıza teşekkür eder, devam eden AFAD Gönüllü eğitimlerimize tüm Vatandaşlarımızın katılmasını umarız.

Katılım Belgesi Fotoğrafları için tıklayınız.

Sizde eğitimlerimize katılıp AFAD Gönüllümüz olmak isterseniz başvuru linklerinden formu doldurabilir, başvuru yapabilirsiniz :

Sakarya İlinden Başvuru için :  https://docs.google.com/forms/d/195cKYY3yncOG5EQqdP_EL_x7gFXBaEaO7kYR0WkUK3o/viewform?edit_requested=true

Diğer İllerden Başvurular için: https://ssportal.afad.gov.tr/kullanici/gonullukayitol.aspx