İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SAKARYA
Sakarya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Karasu Kaymakamlığında ‘Bilgilendirme Toplantısı ve Afet Farkındalığı' eğitimi yapıldı. 02 Haziran 2017

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Sakarya Afet Müdahale Planı (TAMP Sakarya) çerçevesinde Bilgilendirme Toplantılarımız İlçe Kaymakamlıklarında ve Belediyelerde devam ediyor.

Karasu Kaymakamlığında Bilgilendirme Toplantısı’ ve ‘Afet Farkındalığı’ eğitimi verildi. Eğitime İlçe Müdürleri ve Kaymakamlık Çalışanları katıldı.

İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş ve Şube Müdürümüz Ö. Baran Cengiz tarafından yapılan ‘Eğitim ve Bilgilendirme’ toplantısında; TAMP’ın sözlü ve görsel tanıtımı, İlimizin afetselliği, Kaymakamlıkların ve Belediyelerin Sakarya Afet Müdahale Planı kapsamında ‘Destek çözüm’ ortağı olduğu ‘Yerel düzey’ hizmet grubu operasyon planlarındaki görev ve sorumlulukları hakkında bilgiler verilerek, olası bir afette 81 İlde devreye giren AYDES (Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi) sisteminin işleyişi hakkında da bilgiler verildi.

Toplantı da Afet farkındalığı eğitimleri de yapılarak katılımcılara afetler hakkında bilgiler verildi, olası bir afet anında neler yapılabileceği, afet öncesi ve sonrası almamız ve dikkat etmemiz gereken tedbirlerin neler olduğu anlatılarak eğitim ve bilgilendirme toplantısı sona erdi.

Toplantıya katılan İlçe Müdürlerine ve Kaymakamlık çalışanlarına teşekkür ederiz.